AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Top melodii preferate

In jos 
AutorMesaj
kannaary
Accomplished
Accomplished

Data de înscriere : 15/01/2010
Varsta : 26
Localizare : Prin zona

MesajSubiect: Top melodii preferate   Dum Ian 17, 2010 2:37 pm

Initial ma gandisem la un top 5 melodii care te-au impresionat de-a lungul timpului , dar cineva mi-a spus ca 5 e prea putin asa ca daca vreti , poate fi un top al melodiilor preferate care v-au ramas in suflet indiferent cat timp a trecut de cand le-ati descoperit si pe care le ascultati cu drag si acum,mentionati cate doriti (minim 5 ) dar trebuie sa spuneti ce va leaga de melodiile respective si de ce le ascultati (eventual ce stari aveti cand le puneti in playlist ) si desigur sa spuneti titlul melodiei si interpretul .

Cam atat !
Sus In jos
http://lunatice.wordpress.com
Dream Girl
Accomplished
Accomplished

Data de înscriere : 05/01/2010
Varsta : 23
Localizare : Bistrita

~
Status: against history

MesajSubiect: Re: Top melodii preferate   Dum Ian 17, 2010 5:24 pm

Asaaaa!^^ Sa vedem thinking
Le iau cum imi vin, deci ordinea nu e neaparat importanta. Si... eu am un top 10+ de melodii... momentan. se poate?=))

* Angela Aki - Tegami - O melodie pe care o ascult tot timpul cu placere, ador tot ce tine de ea... de la linia melodica, la versuri si la cantareata (amintindu-mi surazand de comparatiile kannei :)) ). E un "schimb de scrisori" intre ea, fata de 15 ani, cu toate problemele si tristetile varstei, si ea, cea peste multi ani, trecuta prin viata, care ii spune sa nu isi piarda speranta, pentru ca poate trece mai departe in love
* Reamonn - Supergirl/Sometimes/Just another night - Si uite cum ajunge Reamonn surprinzator de repede in topul formatiilor mele favorite... can't help it, the songs are lovely! Primul cantec va fi intotdeauna in stare sa ma puna pe picioare, al doilea sa ma intristeze sau sa ma faca sa ignor intentionat si mai usor ceva urat iar al treilea sa ma linistesc XD plus ca atunci cand le aud... nimeni nu imi poate inchide gura sa nu ma apuc de cantat.
* Anna Tsuchiya - Jane - Mi-a sarit in ochi si nu o mai las, mai ales ca se potriveste cu... ambitiile/ideile mele cand vine vorba de cele la care tin, alimentandu-mi optimismul (intr-un mod linistit, adica nu ma face sa topai prin casa) si caldura placuta pe care o simt in piept, na^^
* Sick Puppies - All the same - Spuneam ca nu fac top, si totusi melodia asta ar fi trebuit pusa prima. E... perfecta! Am dat de ea datorita proiectului cu Free Hugs *ME WANTS!in love * si, pe langa faptul ca imi creste cheful nebun dupa imbratisari la cote inimaginabile, ma face tot timpul sa ma simt mai bine. (daca primesc si imbratisari, atunci e ideal, dar inca nu a fost ideal)
* Skillet - Awake and alive - Chiar daca ador fiecare melodie de pe ultimul lor album pe care l-am ascultat non-stop zile intregi, am ales-o pe asta pentru top pentru ca e melodia ideala la nervi xD Serios, cand sunt groaznic de nervoasa pe ceva sau cineva, o pun pe asta de vreo cinci ori la maxim si gata... trece tot.
* The Lion King Soundtrack - Can you feel the love tonight? - Aren't they just loooooovely? dreaming E melodia mea preferata din toate cele de la Disney (si filmul preferat, cot la cot cu The Little Mermaid). Imi da tremurici si imi amintesc cu drag de cand eram mica mica si faceam exces de casetele video cu filmele astea, revazandu-le din nou si din nou.. awww.
* Blackmore's Night - Dandelion Wine - Asta imi va aduce mereu aminte de doua zile speciale, intarindu-mi convingerea ca trecerea timpului nu are cum sa afecteze urat si definitiv un sentiment asa de frumos cum este prietenia (daca nu e sentiment, sa-mi fie cu iertare, dar nici nu am chef de definitii >.>).
* Requiem for a dream - Am ajuns la ea de la filmul cu acelasi nume si tin minte ca vreo doua zile rasunau acordurile apocaliptice(eu asa le consider... nu pot sa nu-mi inchipui o astfel de scena cand o ascult, mai ales cum era folosita in filmul acela si in multe altele. parca totul ar cadea si s-ar prabusi si ar fi zarva maaaare) din camera mea de ii exasperasem pe ai mei:))
* Three Days Grace - Never too late - I strongly believe this is their best song and me absolutely loves it! "Never too late" e ceva care m-a incurajat dintotdeauna si ar trebui bine bagat la cap. Pentru ca melodia in sine nu iti da sperante aiurea, ci e un fel de... consolare, spunandu-ti ca totusi nu s-a ajuns la un capat cu tot (tot meaning life in my opinion).
* Chris de Burgh - Natasha Dance - And dreamy listened to this, and dreamy got addicted to ballerinas, and dreamy began to dance through the room, in her summer fluffy skirt=)) Asta a fost prima reactie... insistenta rau, ca inca mai fac asa xD oricum, e o melodie frumoasa si linistitoare, de care nu ma mai satur *thx sis!*
* Damien Rice - Rootless Three aka Fuck you - Inca ceva superb ce e incadrat la "pentru nervi":)) Repeat, all over and over again! Ce simt cand o ascult(si, implicit, o fredonez, ca la mine nu merge fara)? Simt ca as putea sa urlu cat mai tin plamanii si sa nu imi mai pese de nimeni si nimic ce m-ar fi putut supara. Desi versiunea asta pe care am gasit-o suna putin putin diferit de ce am eu.
* Mizuhara Kaoru - Yume no Ashioto ga Kikoeru - Yomi's voice in love What can u ask for more? Imi aduce aminte mereu de anime, nu fara o usoara urma de tristete din cauza finalului-.- dar cel mai mult ma duce cu gandul la cruntul mod in care se termina fiecare episod si incepea asta. Ah, and me knows the lyrics! Although I can't understand it:))
* Teenage Dirtbag Soundtrack - Wonderful World(The Small Hours)/You're not gonna save me(Geno Lenardo)/Elysian Fields(Casey Frazier) - These three are some veeery special songs si char nu pot descrie ce simt cand le ascult, pentru ca probabil difera de la om la om si are mare legatura cu efectul pe care l-a avut filmul asupra mea *and it was awesome!* so watch it, and u'll know^^ si sunt niste obsesii insistente rau.
* Dan Wilson - Breathless - That's just... sad (and yet beautiful). Iar cum eu iubesc melodiile triste, mai ales cand sunt si eu asa si am nevoie de ceva care sa alimenteze asta pana ma pufneste plansul, imi descarc sufletul si ma simt din nou bine, melodia asta e perfecta.
* Remioromen - Konayuki - Chiar daca imi place mult si varianta cantata doar la pian, dau link la asta. Well, 1 litre of tears says everything. Asta ascultam in fiecare episod si s-a potrivit de minune, ramanand pana acum in topul melodiilor mele preferate, pe care le-as asculta si reasculta la orice ora din zi si din noapte.
* Snow Patrol - Chasing Cars - Asemeni versurilor "If I lay here,/if I just lay here/Would you lie with me/And just forget the world?" ma linisteste. Parca-mi si imaginez o campie maaare, iar eu stand intinsa pe spate pe iarba moale, privind cerul senin, cu cineva alaturi dreaming
* Natasha Bedingfield - Unwritten - Ok. I'll try not to mention my biggest dream, which appears right in front of my eyes every time I listen to this. Yup, it's a very special song.
* Vitamin C - Friends forever - Well... "As we go on, we remember/All the times we had together/And as our lives change, from whatever/We will still be, friends forever" Nu mai e nevoie de alte explicatii in love

Edit: omg, stiam ca am scris mult dar nu ma asteptam la godzilla in persoana O_O ah, and u can click on the songs, ca mi-am ucis rabdarea sa pun linkuri=))
Sus In jos
http://dreamy.ablog.ro

Top melodii preferate
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Top 5 melodii preferate
» Top 10 melodii in luna septembrie
» Poezii preferate sau Creatiile voastre!
» CE MUZICA V-AR PLACEA SA ASCULTATI LA UN CHEF
» Cum se ataseaza o melodie in p point?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Diverse :: Music-
Mergi direct la: